Biała płyta Plug & Play

Nowości Amiki wywołują często dreszcze emocji. Pobudzają i zaskakują zwłaszcza innowacyjne oraz inteligentne rozwiązania, które otwierają przed użytkownikami całkiem nowe możliwości. Trzeba też przyznać, że nowe generacje urządzeń wyprzedzają swój czas pod względem wzornictwa. Zachwycają funkcjonalnością i wyglądem. Dobrą ilustracją tego trendu jest biała płyta indukcyjna Plug & Play.

Chodzi o sterowaną sensorowo indukcyjną płytę do zabudowy, która ma dokładnie takie same funkcjonalności jak jej czarny odpowiednik, wyróżnia ją natomiast kolor biały. Najważniejszą jej zaletą jest możliwość zasilania ze zwykłego gniazdka 230 V. To bardzo ważna funkcjonalność, ponieważ użytkownicy byli przyzwyczajeni dotychczas do tego, że płyty grzejne wymagają tzw. siły, czyli prądu trójfazowego, niedostępnego w tradycyjnych mieszkaniach w blokach. Amica pokonała tę barierę.

Wygodne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości sterowanie sensorowe płyty indukcyjne Plug & Play pozwalają na korzystanie z wielu zaawansowanych funkcji: precyzyjnego ustawienia mocy do dziewięciu poziomów, czasowego sterowania procesem gotowania, funkcji automatycznego zagotowania czy blokady włączenia przez dzieci. Wszystkie pola indukcyjne wyposażone są w funkcję Booster, która umożliwia zwiększenie mocy grzania pola, dzięki czemu potrawy przygotowywane są szybciej i zachowują więcej wartości odżywczych. System automatycznego zagotowania jest wprost idealny do potraw wymagających najpierw szybkiego zagotowania, a następnie podgrzewania lub prażenia. Jest to odpowiednik gotowania na „wolnym ogniu”. Dzięki tej funkcji pole grzejne automatycznie obniża temperaturę po określonym czasie.

Bardzo przydatny okazuje się także wskaźnik ciepła resztkowego pól indukcyjnych. W chwili wyłączenia gorącego pola grzejnego sygnał „H” (od ang. słowa „hot”) wskazuje, że pole jest gorące. Pozwala to uniknąć poparzeń, podobnie jak blokada włączenia pól grzejnych przez dzieci. Bezpieczeństwo użytkowania to obok funkcjonalności bardzo ważna zaleta sprzętu Amiki.

Dopełnieniem i swoistym opakowaniem tych zalet jest design, z jakiego również od pewnego czasu słynie Amica. Nagrody Red Dot, które otrzymały jej produkty w najważniejszym konkursie wzornictwa przyciągnęły uwagę całego świata do urządzeń produkowanych we Wronkach. Zainteresowanie, jakie temu towarzyszy, przebywa jakby drogę odwrotną – od owoców do korzeni, od designu do innowacyjnych, inteligentnych rozwiązań, które stały się znakiem firmowym i cechą wyróżniającą marki Amica.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)