Rimfree – idealnie czyste rozwiązanie

Wiszące miski ustępowe Rimfree® niemieckiej firmy KERAMAG należą do najbardziej innowacyjnych rozwiązań wyposażenia łazienki ostatnich lat. Nowego typu miski serii w seriach ceramiki Renova nr1 i 4U dostępne są w ofercie firmy Sanitec Koło.

Unikalność tego rozwiązania polega na rezygnacji z ceramicznego obrzeża, które otacza wnętrze miski ustępowej. Wszyscy którzy dbają o czystości wiedzą, jak trudne jest doczyszczenie powierzchni pod kołnierzem. Ze względu na konstrukcję miski, praktycznie nigdy nie wiemy, czy ten fragment umyty jest właściwie i czy nie kryje bakterii oraz drobnoustrojów?

Nawet jeżeli niewidoczna część obrzeża jest dobrze szkliwiona, co nie jest regułą, dotarcie do niej szczotką i specjalnie wyprofilowaną końcówką pojemnika ze środkiem chemicznym nie gwarantuje pełnej skuteczności.

W kanale doprowadzającym wodę do misek wiszących Rimfree® znajduje się specjalny, opatentowany rozdzielacz wody. Dzięki niemu woda spłukuje całe wnętrze miski bardzo dokładnie. Delikatne wgłębienie wokół środkowej części powoduje, że strumień wody obmywa całą powierzchnię miski nie zostawiając na niej nieczystości, a jednocześnie woda nie wydostaje się na zewnątrz.

Miski tego typu znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej takich jak: dworce kolejowe, lotniska, a także domy opieki społecznej, szpitale i obiekty rehabilitacji.

Po raz pierwszy rozwiązanie tzw. „bezobrzeżowe”, czyli Rimfree® zostało użyte przez angielską firmę Twyford, która jednocześnie opatentowała jego nazwę. Rozwiązanie to cieszy się w tym kraju dużym uznaniem środowisk medycznych i jest rekomendowane w obiektach służby zdrowia.

Miski ustępowe firmy Keramag – Renova nr1 i 4U są lekko zmodyfikowanymi i ulepszonymi wersjami pierwowzoru z firmy Twyford.

Firmy Twyford i Keramag są członkami Grupy Sanitec, do której należy także polski producent wyposażenia łazienek Sanitec Koło.Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )