Sprzątnij grata razem z Media Markt w Częstochowie

Elektrośmieci nie muszą już zalegać w piwnicach, czy schowkach. Od 26 do 28 października Media Markt w Częstochowie organizuje „Eko weekend” i przyjmuje bezpłatnie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że gdybyśmy ustawili jeden na drugim wszystkie telewizory, jakie co roku zostają wymieniane na nowe, to można by z nich zbudować kolumnę blisko 50 razy wyższą niż Mount Everest.  Każdego roku rozstajemy się także z innymi zużytymi sprzętami, które przecież nie muszą stanowić obciążenia dla środowiska.

Sieć Media Markt od początku swojej działalności dba o ochronę środowiska i aktywnie uczestniczy w realizowaniu różnych programów mających na celu promowanie i kształtowanie postaw proekologicznych.  Kolejną taką inicjatywą jest akcja EKO-WEEKEND, realizowana przez Media Markt w Częstochowie wspólnie z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego  Electro-System.

Od piątku do niedzieli (26-28 października br.) wszyscy, którzy chcą się pozbyć starej „Frani”, zużytego żelazka, telewizora, czy innego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego, mogą oddać go bezpłatnie w sklepie Media Markt w Częstochowie, mieszczącym się w Centrum Handlowym M1.

Sklep przyjmie wszystkie stare urządzenia, bez względu na to, czy zostały one zakupione w Media Markt, czy też w innym sklepie. Urządzenia o większych gabarytach (lodówki, pralki) należy dostarczyć na zaplecze sklepu, mniejsze sprzęty będą przyjmowane w punkcie obsługi klienta.

Przekazane do Media Markt elektrośmieci trafią do wyspecjalizowanych zakładów przetwarzania REMONDIS Electrorecycling, gdzie zostaną w bezpieczny sposób zutylizowane.

 


Media Markt to największy sprzedawca detaliczny artykułów z zakresu elektroniki użytkowej w Europie. Na sukces, jakim cieszy się ta założona w 1979 r. firma, należąca do Media-Saturn-Holding GmbH, składa się szeroki wybór markowych produktów w niskich cenach, kompetentny personel, doskonała obsługa, charakterystyczna reklama oraz zdecentralizowana struktura organizacyjna. Każdy dyrektor marketu jest równocześnie udziałowcem zarządzanego przez siebie sklepu i tym samym odpowiada za ofertę produktową oraz za ustalanie cen towarów, personel i marketing. Obecnie Media Markt posiada 45 sklepów w Polsce, a ponad 660 w 15 krajach Europy i Azji.

Media Markt
www.mediamarkt.pl
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )