Domex złożył wniosek do UOKiK o przejęcie sklepów HAVO

24 października br. spółka Domex złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie ponad 40 elektromarketów, należących do spółki HAVO. Jest to kolejny krok w kierunku budowy silnej grupy elektromarketów, zarządzanych przez braci Arkadiusza i Sławomira Tomalów.

Należąca do braci Tomalów spółka Domex podpisała umowę na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa HAVO, czyli ponad 40 sklepów należących do spółki. Rodzina Tomalów skupia obecnie w swoich rękach sieć elektromarketów Avans, zarządzaną przez spółkę OpenMedia oraz część elektromarketów sieci Media Expert kierowanych przez spółkę Domex. Dalsze działania akwizycyjne oraz decyzje związane z zarządzaniem elektromarketami HAVO warunkowane są uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na ich przejęcie.

– Zakup sklepów HAVO to kolejny krok w kierunku budowy znaczącej, ogólnopolskiej grupy elektromarketów skupionych w jednych rękach. W ubiegłym tygodniu uzyskaliśmy pozytywną decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczącą przejęcia marki i elektromarketów Avans, a kolejna transakcja związana z nabyciem ponad 40 sklepów HAVO jest doskonałym potwierdzeniem dynamicznego rozwoju, prowadzonego przez nas od lat, biznesu. – mówi Arkadiusz Tomala, Prezes Zarządu DOMEX Sp. z o.o.

Bracia Tomalowie zarządzają obecnie elektromarketami pod dwiema markami – Media Expert oraz Avans. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji UOKiK dotyczącej przejęcia sklepów HAVO będą właścicielami ponad 240 sklepów własnych i ponad 200 franczyzowych, zlokalizowanych w całym kraju.

– Dzięki zakupowi ponad 40 sklepów ze sprzętem Multimedia/RTV/AGD możliwy będzie skokowy wzrost przychodów z posiadanej przez nas sieci elektromarketów. Ta transakcja, to ogromna szansa dla prowadzonych przez nas linii biznesowych, ponieważ pozytywna decyzja UOKiK pozwoli nam na realizację założonych w strategii działań, czyli przede wszystkim rozwój sieci na terenie całego kraju. – dodaje Arkadiusz Tomala.

Spółka HAVO prowadzi działalność handlową w branży AGD/RTV od 1990 roku, obejmując swym zasięgiem zarówno sektor klientów detalicznych, jak i hurtowych. W 2006 roku do tradycyjnego kanału dystrybucji dołączony został kanał internetowy, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie klientów. Początkowo sklepy HAVO zlokalizowane były wyłącznie w województwie podlaskim, natomiast w 2010 roku spółka rozpoczęła ekspansję w Polsce zachodniej, a nowe inwestycje objęły trzy województwa: pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie.

Od września 2008 roku podlaska sieć sklepów Havo działa w strukturach grupy Partner AGD RTV (wcześniej Eldom). Grupa Partner jest wspólnym przedsięwzięciem kilku polskich dystrybutorów sprzętów AGD i RTV. Obecnie HAVO posiada 41 sklepów Partner AGD RTV w 37 miastach w północno – wschodniej Polski.Grupa Domex działa w Polsce od ponad 20 lat. Siedziba firmy mieści się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Chmielowie koło Tarnobrzega. Grupa Domex to obecnie sześć dynamicznie rozwijających się spółek. Większość z nich powiązana jest z branżą Multimedia/RTV/AGD.
Domex Sp. z o. o. jest jednym z operatorów marki Media Expert – ogólnopolskiej sieci elektromarketów, stawiającej na silną ekspansję przede wszystkim w miastach do 100 tys. mieszkańców. Firma jest jednym z liderów branży, oferując na rynkach lokalnych największy wybór sprzętu Multimedia/RTV/AGD najlepszych marek. Spółka koncentruje się na rozwoju sieci sprzedaży i ekspansji na nowych rynkach, nieustannie podnosi standardy obsługi oraz pracuje nad wizualizacją sklepów tak, by były one jak najbardziej przyjazne klientom.

AVANS / Domex
więcej informacji – PRESS BOX