Nowa jakość w rodzinie sterowników PLC Horner

Firma Horner APG, której przedstawicielem w Polsce jest ASTOR, zrobiła krok w kierunku większych, bardziej wymagających systemów. Wszystko to za sprawą nowej platformy sprzętowej, która jest znacznie bardziej wydajna od stosowanej dotychczas w rodzinach XL, QX oraz NX. Najmłodszy członek dynastii sterowników Horner oznaczony został symbolem ZX.

Z nową platformą sprzętową idą nowe możliwości i potencjalnie nowe rynki dla firmy Horner. Idea pozostaje niezmienna – nowa seria ZX w dalszym ciągu służy integracji panelu operatorskiego wraz ze sterownikiem PLC oraz cechuje się rozbudowanymi możliwościami komunikacyjnymi. Różnica pomiędzy nową a już znanymi seriami leży w możliwościach technicznych, wydajnościowych i jakościowych.

Patrząc na serię ZX, daje się zauważyć, że adresatem nowego urządzenia jest inny segment odbiorców. Aluminiowo-stalowa konstrukcja, wysoka jakość wykończenia i ekran operatorski o rozdzielczości Full HD zdradzają nową klasę rozwiązania. Dostępne w ramach serii trzy modele z ekranami operatorskimi o przekątnej 7″, 15″ i 22″ pozwalają na optymalny dobór sterowników, w zależności od potrzeb użytkownika. Wysoka rozdzielczość (nawet 1920 x 1080 pikseli), w połączeniu z podświetleniem LED nadaje wyświetlanym obrazom wysoką jakość, a dotykowa matryca ułatwia obsługę panelu.

Do najważniejszych wyróżników serii ZX należą:
– mocniejszy procesor, zwiększający 50-krotnie pracę algorytmu sterującego, którego czas cyklu zamyka się w 0.01 ms/KB,
– zwiększone limity pamięci, które umożliwiają rozbudowywanie aplikacji sterującej
– możliwość programowania on-line,
– programowanie oparte o bezpłatne narzędzie Cscape, które od kolejnej wersji 9.3 jest dostępne w języku polskim,
– oprogramowanie wspierające budowanie algorytmów sterowania w 5 różnych językach programowania, w tym: LD, IL, FBD, SFC oraz ST,
– kompilator pozwalający korzystać ze wszystkich algorytmów w ramach jednej aplikacji sterującej, co zwiększa efektywność języka programowania.

„Możliwości komunikacyjne to mocna strona wszystkich produktów Horner APG i nie inaczej jest w przypadku nowej serii ZX. W podstawowym wyposażeniu ZX dostaniemy także dwa niezależne porty sieci CsCAN, które z powodzeniem można wykorzystać do połączenia kilku sterowników w sieć, pozwalając na wymianę danych pomiędzy nimi w trybie peer-to-peer.” – komentuje Piotr Adamczyk, menadżer produktu w firmie ASTOR. „Drugi port CsCAN może posłużyć jako interfejs komunikacyjny pomiędzy urządzeniami ZX a układami oddalonymi IO SmartStix oraz SmartBlock. Standardem w ZX są również 2 lub 3 niezależne porty szeregowe, w zależności od modelu sterownika. Ofertę opcji komunikacyjnych uzupełniają 4 wbudowane porty USB, obsługujące wymienne nośniki danych oraz urządzenia peryferyjne.” – dodaje Piotr Adamczyk.

Do standardowego wyposażenia każdego urządzenia z serii ZX należy port wideo, pozwalający na zduplikowanie na zewnętrznym monitorze obrazu, wyświetlanego aktualnie na ekranie operatorskim. Łatwo i bez żadnych nakładów finansowych można zrealizować w ten sposób redundancję ekranów operatorskich. W sterownik wbudowany jest także port audio, pozwalający na podłączenie zewnętrznych głośników, przydatnych do akustycznego ostrzegania operatora o pojawiającej się awarii czy zagrożeniu.

Zaskakująca w bogactwie nowych możliwości, jakie niosą za sobą sterowniki serii ZX, jest bardzo atrakcyjna cena.

Więcej o możliwościach rozwiązania w serwisie internetowym firmy ASTOR na stronie sterowników PLC Horner serii ZX zintegrowanych z panelem .


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: http://www.astor.com.pl/

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)