15-calowe dotykowe ekrany w przemysłowych panelach Astraada HMI

Do rozwiązań, oferowanych przez firmę ASTOR, dołączył nowy panel operatorski z linii Astraada HMI Panel. Urządzenie wyposażone w 15″ ekran operatorski, uzupełnia ofertę w segmencie dużych, wydajnych i konkurencyjnych cenowo produktów, przeznaczonych dla producentów maszyn i integratorów działających w rynku BMS.

Oferta paneli operatorskich Astraada obejmuje urządzenia różniące się między sobą rozmiarem ekranu operatorskiego, dostępnymi interfejsami komunikacyjnymi oraz ilością pamięci, przeznaczonej na aplikację. Najnowszy panel operatorski Astraada HMI, o numerze katalogowym AS43TFT1525, został wyposażony w bardzo szybki i wydajny procesor oraz dużą ilość pamięci, co umożliwia budowanie złożonych aplikacji wizualizacyjnych oraz składowanie danych procesowych. Dotykowa 15″ matryca, o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, posiada podświetlenie LED i obsługuje ponad 65000 kolorów. Dzięki temu budowane aplikacje pozwalają umieszczać na jednym ekranie operatorskim wiele elementów i obiektów graficznych, ułatwiając personelowi obsługę urządzenia.

Piotr Adamczyk, menadżer produktów Astraada HMI w firmie ASTOR komentuje: “Nowy panel uzupełnia ofertę Astraada HMI Panel o atrakcyjne cenowo rozwiązanie, z dużym ekranem operatorskim. Z naszych obserwacji wynika, że takie produkty cieszą się sporym powodzeniem w aplikacjach, w których nie pracują tradycyjne systemy SCADA, a gdzie pojawia się potrzeba wizualizacji i logowania sporej ilości zmiennych. Niska cena zachęca do wykorzystywania takich urządzeń do sterowania i zadawania parametrów pracy, zwłaszcza, że ich funkcjonalność pozostaje na bardzo wysokim poziomie.”

Możliwości komunikacyjne, podobnie jak w pozostałych modelach Astraada HMI Panel, są bardzo rozbudowane. Trzy niezależne porty szeregowe, pracujące w standardzie RS232/485, pozwalają na wymianę danych z praktycznie każdym urządzeniem spotykanym na rynku. Porty szeregowe mają ponadto możliwość obsługi własnych protokołów komunikacyjnych – dzięki temu możemy podłączyć do panelu bardzo nietypowe urządzenia, które wymieniają dane w niestandardowy sposób.

Wbudowany port Ethernet oraz porty USB Client i Host uzupełniają ofertę z zakresu komunikacji. Nowy panel, w połączeniu z najnowszą wersją oprogramowania narzędziowego Astraada HMI CFG 2.0, pozwala wykorzystać port Ethernet również w inny sposób. Obsługiwany VNC Server pozwala z okna przeglądarki dowolnego komputera połączyć się z panelem, w celu zdalnej wizualizacji i sterowania, a wbudowany FTP Server, daje użytkownikom możliwość zdalnego dostępu do danych, zgromadzanych na wymiennych nośnikach zainstalowanych w panelu.

Rozwiązanie wspiera ponadto obsługę wymiennych nośników danych w postaci kart MicroSD, na których można składować dane procesowe, alarmy, receptury oraz wyjątki. Karta może zostać również wykorzystana do przenoszenia i aktualizacji aplikacji wizualizacyjnej.

Panel programowany jest przy pomocy bezpłatnego narzędzia Astraada HMI CFG, wyposażonego w polski interfejs programistyczny. Intuicyjna obsługa narzędzia, w połączeniu z bardzo bogatymi możliwościami programistycznymi, pozwalają szybko budować zaawansowane aplikacje wizualizacyjne. Przesłanie projektu do panelu realizowane jest przy pomocy komunikacji szeregowej, USB lub Ethernet. Oprogramowanie narzędziowe w języku polskim można pobrać z Platformy Internetowej ASTOR.

Więcej informacji na stronie internetowej – http://www.astraada.pl/panele-operatorskie/seria-hmi-panel.html

 


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)