Ja (i) Robot

Trzecie seminarium z cyklu „Moc Technologii na AGH” już w najbliższą środę, 30 maja. Przyjazna robotyka to temat rozbudzający wyobraźnię każdego młodego inżyniera. Partnerami inicjatywy seminariów z ASTORem są: Katedra Automatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej i Koło Naukowe INTEGRA.

Celem seminarium jest „zaprzyjaźnienie się” studentów z zasadami działania, budową i kinematyką robotów Kawasaki, na co dzień wykorzystywanych w przemyśle.

„Podczas wykładu przyjrzymy się mechanice 6-osiowych robotów antropomorficznych. Rozłożymy na części pierwsze robota RS005L, zaglądając do jego elementów konstrukcyjnych – od przekładni do serwonapędów.” – komentuje współprowadzący wykład – Dariusz Biega, specjalista ds. serwisu robotów przemysłowych w firmie ASTOR. Paweł Handzlik, specjalista ds. robotów przemysłowych dodaje: „Pokażemy też, jak programować stanowiska zrobotyzowane w trybie offline, bazując na możliwościach oprogramowania K-Roset. Postaramy się zaspokoić głód wiedzy najbardziej wymagających studentów.”

Seminarium rozpoczyna się o godzinie 17:30, w sali wykładowej 201 budynku D6 Wydziału EAIiE przy AGH. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich studentów kierunków technicznych!!!

Plan wykładów Moc technologii na AGH:

  • 30 maja – Przyjazna robotyka
  • 13 czerwca – Inteligentne systemy sterowania

Do tej pory, w ramach cyklu odbyły się dwa wykłady: Optymalizacja Just-In-Time oraz Technologie informatyczne w przemyśle


ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację, starając się, aby studenci podczas studiów mieli dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)