Folkowy Paradyż na CERSAIE

Polska Sztuka Ludowa to bardzo szeroka i inspirująca dziedzina twórczości artystycznej. Projektanci i architekci Grupy Paradyż pokusili się o własną interpretację folku, którą będzie można zobaczyć w ramach stoiska targowego firmy na tegorocznych targach CERSAIE.  Ludowe wycinanki, hafty, koronki, a wszystko to nasycone niezwykle energetyzującymi barwami – takie właśnie akcenty towarzyszyć będą firmie w Bolonii. Grupa Paradyż zaprezentuje swoje produkty na największych w Europie targach ceramicznych już po raz 11-sty.  

CERSAIE – targi pełne historii
Nieprzerwanie od 1982 roku, Międzynarodowe Targi Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE odbywają się w Bolonii. Od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem producentów branży ceramicznej z całego świata. Podczas pierwszych edycji prym wiodły włoskie i hiszpańskie firmy, które słyną przede wszystkim z ciekawego wzornictwa i wysokiej jakości wyrobów. Na początku XXI wieku do tego grona dołączyli wybrani polscy producenci, a dzięki temu Polska zaprezentowała się zarówno branży, jak i klientom jako jeden z kilku europejskich liderów. Z roku na rok targi rozrastały się, aż w 2004 roku wzięło w nich udział ponad 1000 firm – w ramach 176.000 m² powierzchni wystawienniczej. Udział w nich to przywilej, przyznawany przez prestiżowe Włoskie Stowarzyszenie Producentów Płytek Ceramicznych ASSOPIASTRELLE, które decyduje o samym kształcie imprezy, jak również ustala uczestników po stronie wystawców. W tym roku, w przeciwieństwie do ubiegłych lat, targi odbywają się wcześniej, bo już od 20 do 24 września. Tematem przewodnim jest „Ceramiczna Ewolucja”. Ta propozycja organizatorów doskonale oddaje wyzwania, jakie stoją przed branżą ceramiczną, która podczas poprzedniej edycji CERSAIE zademonstrowała nowe możliwości i zdolności do łączenia tradycji
z nowoczesnością i funkcjonalności.

„CERSAIE to znacznie więcej, niż tylko targi. Jest to spotkanie wiodących producentów, których oferta targowa wyznaczać będzie trendy wzornicze obowiązujące w nadchodzących miesiącach. Spotkanie w Bolonii jest także przeglądem najnowszych rozwiązań dotyczących technologii wytwarzania i samych materiałów. Co ważne – jest to również czas pierwszej weryfikacji czy nowości przygotowane przez producentów są zgodne z oczekiwaniami rynku. Dlatego – jak co roku – specjalnie na CERSAIE przygotowaliśmy wiele ciekawych wzorów. Liczymy, że spodobają się naszym Klientom” – mówi Łukasz Kardas, Wiceprezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Grupa Paradyż – czas na Polskę!
Grupa Paradyż, nieprzerwanie od 2001 roku, reprezentuje polską branżę płytek ceramicznych w prestiżowym towarzystwie największych włoskich i hiszpańskich producentów. Firma co roku udowadnia, że bardzo dobrze wpisuje się w światowe trendy – zarówno w zakresie proponowanych nowości produktowych, jak i pomysłów na ciekawą aranżację targowego stoiska. W czasie ubiegłorocznych targów, Grupa Paradyż zaprezentowała nowości marki Premium My Way Paradyż Group w postaci dwóch serii gresów szkliwionych odwzorowujących naturalne materiały – marmur i drewno. W tym roku, na 120m² powierzchni wystawienniczej, firma przedstawi swoją nową ofertę produktową i zaskoczy podejściem do tematyki polskiego folkloru.

„W tym roku sięgamy do korzeni odwołując się do polskiej tradycji i kultury – czerpiąc z tradycyjnych wzorów i kompozycji, nadajemy im świeżego wyrazu i przedstawiamy we współczesnej interpretacji. To motyw przewodni stoiska targowego Grupy Paradyż, na którym zaprezentowany zostanie design zawierający m.in. elementy folkowe, których bogata gama kolorystyczna nada niepowtarzalny charakter naszej obecności. Dodatkowo – w trendzie „eko” – pokazane zostaną produkty nawiązujące do ponadczasowych motywów szlachetnych kamieni i drewna. Dołożyliśmy wszelkich starań, by stworzyć oryginalną
i niepowtarzalną ekspozycję – na poziomie produktów oraz w charakterze samego stoiska – która przyciągnie uwagę i utkwi w pamięci odwiedzających nas gości” – mówi Rafał Domaradzki, Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Ceramiki Paradyż.

Targi i nie tylko

Międzynarodowe Targi Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE 2011 to 29. edycja jednej z najważniejszych i jednocześnie największej europejskiej imprezy targowej poświęconej ceramice i wyposażeniu łazienek. CERSAIE to jednak nie tylko prezentacje wystawiających się firm. To również imprezy towarzyszące. W tym roku, jedną z ciekawszych atrakcji będzie wystąpienie hiszpańskiej architektki – Patricii Urquioli, pod tytułem: „Zacieranie granic”. Interesująco zapowiada się również spotkanie ze znanym japońskim architektem, Kengo Kuma – pod tytułem „Moc miejsca”.  Targi, co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i odwiedzających oraz mediów z całego świata. W tej edycji własne stoiska zaprezentuje 751 firm z całego świata.

Zapraszamy do Bolonii w dniach 20 – 24 września 2011 r. (wtorek – piątek w godz. 9.00 – 19.00 oraz sobota w godz. 9.00 – 18.00).

Zdjęcia kolekcji, inspirujących aranżacji oraz komentarze projektantów znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku .

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)