Przedszkole ArcelorMittal Poland już od września w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej otwarto dziś nowe przedszkole. Placówkę znajdującą się przy ul. Kasprzaka 74a wybudował ArcelorMittal Poland dla setki dzieci pracowników firmy i spółek zależnych. Trwająca 8 miesięcy budowa kosztowała niemal 5 mln złotych. W miarę dostępności miejsc, z placówki będą mogły korzystać także dzieci osób niezwiązanych z firmą. Firma planuje utworzenie jeszcze jednego przyzakładowego przedszkola – tym razem w 2012 r. w Krakowie.

Budowa przedszkola to odpowiedź na inicjatywę działającej w ArcelorMittal Poland Rady Kobiet, która została powołana w 2008 r., by reprezentować interesy i odpowiadać na potrzeby kobiet zatrudnionych w zakładach firmy w Polsce. W skład Rady wchodzą przedstawicielki biura BHP, prawnego, działu HR i komunikacji. Aby sprawdzić czy istnieje potrzeba utworzenia tego typu placówki, wśród pracowników mających dzieci w wieku przedszkolnym przeprowadzono ankietę. 90 proc. respondentów wyraziło zainteresowanie taką formą opieki nad ich pociechami.

Kierownikiem projektu budowy była Jadwiga Kołkowska, dyrektor w Biurze Relacji Zewnętrznych, Środowiska i Projektów Specjalnych, która odpowiada również za projekt budowy przedszkola przyzakładowego w Krakowie.

Inicjatywa powołania przedszkoli firmowych jest elementem naszej strategii odpowiedzialności biznesu, której jednym z filarów jest troska o naszych pracowników. Inwestujemy po to, aby stwarzać im komfort pracy oraz życia codziennego, w którym szczególnie rodzice dzieci w wieku przedszkolnym muszą stawiać czoła wyzwaniom związanym z wychowaniem i opieką nad swoimi pociechami – powiedział Sanjay Samaddar, prezes Zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland. Wierzymy również, że nasza inicjatywa doskonale wpisuje się w profil demograficzny Polski. Rodzice będą mogli kontynuować aktywność zawodową, wiedząc, że ich dzieci uczą się i bawią w najwyższej klasy placówce niedaleko ich miejsca pracy – dodał.   

Kwota, którą będą uiszczali rodzice nie przekroczy 25 proc. kosztów pobytu dziecka w przedszkolu, ponieważ pozostałą część sfinansują: Miasto Dąbrowa Górnicza oraz ArcelorMittal Poland w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Placówka otwarta będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 5:30 do 18:00.

ArcelorMittal Poland (press box)