ASTOR partnerem merytorycznym Leszczyńskich Dni Informatyki

Firma ASTOR, dystrybutor rozwiązań dla automatyki przemysłowej, aktywnie działa w obszarze edukacji, wspierając kształcenie uczniów i rozwój placówek szkolnych. Tym razem ASTOR został partnerem merytorycznym Leszczyńskich Dni Informatyki, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta Leszna. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 5-6 czerwca, skierowane jest przede wszystkim do uczniów i studentów z Leszna i okolic.

Celem Leszczyńskich Dni Informatyki jest promocja wiedzy technicznej wśród młodzieży uczącej się i studiującej. Przedsięwzięcie daje możliwości uzupełnienia wiedzy, zdobytej w szkole lub na uczelni, ciekawymi faktami – prezentowanymi przez osoby zajmujące się robotyką i informatyką również od strony praktycznej.

 Program wydarzenia jest bardzo bogaty. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach tematycznych dotyczących informatyki, robotyki oraz najnowszych rozwiązań w tych dziedzinach, prezentacjach profesjonalnego sprzętu, np. pokazach robotów.

Piotr Gładysz, dyrektor poznańskiego oddziału firmy ASTOR, podsumowuje: „Leszczyńskie Dni Informatyki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Stąd też chętnie przyłączyliśmy do inicjatywy, dającej każdemu zainteresowanemu możliwość poszerzenia swojej wiedzy. Specjalnie na ten cel przygotowaliśmy prezentację multimedialną, przedstawiającą pracę robotów przemysłowych Kawasaki, w różnorodnych aplikacjach. Każdy, kto interesuje się informatyką i robotyką, znajdzie tu coś dla siebie.”

O programie LDI 2011
Leszczyńskie Dni Informatyków odbędą się w dniach 5-6 czerwca. Udział w LDI jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.ldi.pdg.pl/


ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację, starając się, aby studenci podczas studiów mieli dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)