PACSystems RX3i – oferta GE Intelligent Platforms w zakresie jednostek centralnych i komunikacji

Jak informuje firma ASTOR, GE Inteligent Platforms rozbudowuje swój flagowy produkt, którym jest kontroler PACSystems RX3i, o nowe elementy. W połowie roku 2011 w ofercie sprzedaży ASTOR pojawią się dwie nowe jednostki centralne: IC695CPE305 oraz IC695CPE310, które standardowo wyposażone będą w port do komunikacji w sieci Ethernet oraz port USB, do obsługi pamięci masowych typu pendrive.

Jednostki centralne będą różnić się między sobą ilością dostępnej pamięci (5 lub 10 MB) oraz szerokością – CPE305 zajmuje jeden slot w kasecie montażowej, a CPE310 – dwa sloty. Jednostka 1-slotowa przeznaczona jest dla odbiorców poszukujących zaawansowanych i wydajnych rozwiązań do systemów obsługujących ograniczoną ilość sygnałów.

„Z myślą o mniejszych aplikacjach, GE Intelligent Platforms wprowadza do oferty nową, 7-slotową kasetę montażową, która z uwagi na swoje gabaryty, będzie mogła być instalowana w miejscach, w których występuje ograniczona przestrzeń przeznaczona na montaż sterownika. Ta sama kaseta idealnie nadaje się również do systemów wysokiej dostępności PACSystems HA, w których montowane mogą być procesory oraz moduły komunikacyjne pracujące w redundancji.” – komentuje Piotr Adamczyk, Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży w firmie ASTOR.

W ofercie ASTOR pojawią się także nowe rozwiązania dla dużych, wymagających systemów: nowe moduły komunikacyjne, które pozwalają na pracę kontrolerów PACSystems RX3i w sieci ProfiNet.

W pierwszej kolejności dostępny będzie moduł Master do sterownika RX3i oraz moduł Scanner do sterownika VersaMax, z wbudowaną redundancją zasilaczy oraz interfejsów komunikacyjnych. Piotr Adamczyk dodaje: „Przy ich pomocy możliwa będzie realizacja architektury systemu wysokiej dostępności, w którym PACSystems RX3i będzie pracował jako redundowany układ nadrzędny, a VersaMax będzie wykorzystany w charakterze oddalonego układu I/O.”

Więcej informacji o produktach GE Inteligent Platforms na stronie internetowej: http://www.astor.com.pl/ge/


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro

WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)