II Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego – wspinaczka, rywalizacja w duchu fair play i dobra zabawa!

W majowy weekend, odbyły się zawody wspinaczkowe, poświęcone pamięci znanego wspinacza i grotołaza – Andrzeja Skwirczyńskiego. Firma ASTOR sponsorowała wydarzenie, a jej przedstawiciele gorąco kibicowali wszystkim uczestnikom. Zawody odbyły się 7 maja, w jednym z najpopularniejszych podkrakowskich rejonów wspinaczkowych – Dolinie Będkowskiej, dokąd przybyło niemal 200 wspinaczy z całej Polski.

To druga edycja amatorskich zawodów wspinaczkowych, organizowanych przez krakowski Klub Wysokogórski. Pierwsza edycja Memoriału odbyła się w maju 2010 roku, w Dolinie Kobylańskiej.

„Ze względu na wysoką frekwencję można zaryzykować stwierdzenie, że z tak dużą liczbą uczestników, Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego staje się największą plenerową imprezą wspinaczkową w Polsce!”- cieszy się Wojciech Bieniek, członek Klubu Wysokogórskiego w Krakowie i zaraz dodaje – „Impreza okazała się sukcesem- zarówno organizacyjnym, jak i frekwencyjnym – dzięki społecznej pracy członków Klubu Wysokogórskiego, wsparciu sponsora głównego – firmy ASTOR oraz wsparciu pozostałych sponsorów i patronów medialnych”.

Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego jest adresowany do amatorów. Z tego powodu większość dróg, które pokonywali uczestnicy, była dostosowana do umiejętności początkujących wspinaczy. Zawodnicy startowali w zespołach dwuosobowych. W ciągu 7 godzin trwania rywalizacji, zgodnej z zasadami etyki wspinaczkowej, zespoły pokonywały wyznaczone trasy, uzyskując punkty za przejście kolejnych etapów. Łączna możliwa liczba punktów do zdobycia we wszystkich etapach rywalizacji ustalona była na 1140 punktów. Najlepszy zespół zebrał ich 450. Zwycięzcami zostali:

w kategorii kobiecej: Joanna Zając i Anna Górka (obie z KW Kraków) – 294 punkty (15 dróg)
w kategorii mieszanej: Wioletta Soboń (niezrzeszona) i Marcin Opozda (KW Kraków) – 324 punkty (16 dróg)
w kategorii męskiej: Wojciech Karnaś (JKW, Climb.pl) i Maciek Dobrzański (KS Korona) – 450 punktów (21 dróg)

Ciekawostką są same nazwy dróg wspinaczkowych, nadawane przez wspinaczy. Nazwy inspirowane kształtem tras, wyobraźnią i poczuciem humoru wspinaczy – wywołują od razu uśmiech na twarzy… Mamy na przykład: Nagły atak murarza albo Małpie ryski (nazw, które budzą kontrowersje – bo też takie są – z różnych względów, nie przytaczamyJ).

Po wręczeniu nagród zwycięzcom odbyło się losowanie pamiątkowych nagród dla wszystkich uczestników, a później – nie mniej ważna i przyjemna część integracyjna przy ognisku.

Pogoda bardzo dopisała?, podobnie jak frekwencja zawodników! Deszcz spadł dopiero wtedy, gdy po rozdaniu nagród wszyscy rozsiedli się pod wiatami gospodarstwa agroturystycznego Brandysówka, które stanowiło bazę Memoriału. Czekamy na kolejną edycję zawodów, które zapewne odbędą się za rok.


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)