Piekarnik Integra EBI 81074 C zdobył red dot honourable mention 2011

Jury konkursowe było pod wrażeniem piekarnika Amica Integra EBI 81074 C. W jednym z najsłynniejszych międzynarodowych konkursów wzornictwa produktów red dot design award, jury składające się z cenionych ekspertów przyznało piekarnikowi Integra wyróżnienie red dot honourable mention.

Konkurs daje ekspertom specjalizującym się we wzornictwie możliwość wyrażenia uznania dla produktów o wyjątkowo dobrze dopracowanych rozwiązaniach i detalach. Tradycyjnie już w teatrze Aalto Theater w Essen, 4 lipca 2011 roku ponad 1000 gości z branży wzornictwa, przemysłu i mediów będzie świętować wraz z laureatami konkursu Red Dot Design Award.

– Piekarniki z linii Integra łączą wysublimowaną estetykę z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi i proekologicznym podejściem. Dostępne funkcje pozwalają szybko i przyjemnie przyrządzać potrawy, zapewniając przy tym optymalną eksploatację, w tym tak ważne niższe zużycie energii – mówi Joanna Krzywda, Product Manager w Amice. – Uwagę zwraca innowacyjny programator I-Cook Timer, który zaprojektowany został w sposób umożliwiający obsługę bez każdorazowego wczytywania się w instrukcje obsługi. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zapisania i zapamiętania ustawień dla ulubionych potraw. W odpowiedzi na indywidualne potrzeby klientów, stworzyliśmy pierwszy piekarnik z wyświetlaczami, które można dostosować  do własnych upodobań. Piekarnik wyposażono w innowacyjny system czyszczenia Aqualytic pozwalający bez trudu usunąć zabrudzenia z wnętrza piekarnika eliminując przy tym użycie wysokich temperatur i szkodliwych dla środowiska detergentów.

– Jak zawsze, nasze jury bardzo dokładnie przygląda się produktom zgłoszonym do konkursu. Podczas oceny w sposób oczywisty kierowano się przede wszystkim jakością wzornictwa, ale zwrócono również uwagę na nowe, oryginalne i twórcze rozwiązania. Oba te kryteria nie są jedynie miarą dobrego projektu, ale także odzwierciedlają możliwości odniesienia przez produkt sukcesu na rynku. Potencjał ten można wielokrotnie spotęgować poprzez ukierunkowane wykorzystanie naszej szeroko uznanej nagrody – mówi Prof. Dr Peter Zec, pomysłodawca konkursu red dot design award. W tym roku, do konkursu w kategorii wzornictwa przystąpili projektanci i firmy z 60 krajów, zgłaszając 4433 produktów.

Wystawa w muzeum red dot design

Piekarnik Integra EBI 81074 C można będzie – w raz z innymi nagrodzonymi produktami – oglądać od 5 lipca do 1 sierpnia 2011 roku na wystawie „Design on stage – winners red dot award: product design 2011” (Wzornictwo w roli głównej – zdobywcy nagrody red dot 2011) w muzeum red dot design mieszczącym się w kompleksie przemysłowym w Essen, w kopalni Zeche Zollverein znajdującej się na liście światowego dziedzictwa. W muzeum red dot design, na powierzchni ponad 4000 m2, zgromadzono ponad 1 500 produktów stanowiących największą na świecie stałą ekspozycję współczesnego wzornictwa.

Konkurs red dot design award

Pierwszy konkurs red dot design award odbył się już w 1955 roku, a obecnie jest on największym i najsłynniejszym na świecie konkursem wzornictwa. W konkursie wydzielono trzy kategorie „red dot award: product design” (wzornictwo), „red dot award: communication design” (komunikacja wizualna) i „red dot award: design concept” (koncepcja projektowa). W 2010 roku do konkursu zgłoszono prawie 14 000 produktów z 68 krajów.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie internetowej www.red-dot.de/presse .

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)